15.07.2020

Путівник у Dolce vita чи як не втратити себе під сонцем
800x300 (1).jpg


Літо стрімко набирає обертів. Нещодавно ми пережили сезон тривог за майбутнє, але природа «твердою рукою» холоду та дощу ніби провела межу та змила зайву метушню з нашого життя. Душа та тіло несамовито просять відпочинку. Попереду на нас чекають дивовижні пригоди, наповнені різноманітністю фарб, смаків та задоволення — подорож у світ Dolce vita.

А що для вас Dolce vita?

Може це пристрасний коктейль зі свіжості морського прибою, доповненого яскравими смаками тропічних фруктів і приправленого пекучою сумішшю розпеченого піску та гарячого сонця?
Чи піала прохолодної джерельної води, що сповнена свіжістю вранішнього лісу з тонкими кисло-солодкими нотами лісових ягід і прикрашена посмішками сонячних зайчиків?
Чи напевно яскрава газована вода із бульбашками з дитячого сміху, веснянок, прикрашена веселкою різнокольорових панамок?

Для кожного з нас Dolce vita своя.
Однак, нас об’єднує бажання підкоритися сонцю, насолодитися ним вдосталь, відчути себе частинкою його величності Життя. Дивовижно, але сонцю вдається не просто супроводжувати нас по життю. Воно вливається в нас, то тонким струменем передсвітанкових променів, розчиняючи всі тривоги, то огортає ніжністю ранкової зорі, даруючи надію на вдале вирішення всього задуманого, то заповнює собою весь простір, змушуючи зупинитися і подумати про хвилини відпочинку, то спадає по шкірі шовковою шаллю закатних променів, даруючи хвилини ніжності та спокою. І ми з радістю розкриваємо свої обійми сонцю, йдемо йому назустріч, підставляючи для поцілунку обличчя та долоні. І радіємо, коли золото сонячних променів відбивається на шкірі шоколадною глазур’ю. Недаремно засмагла шкіра вважається ознакою здоров’я та добробуту. У цьому твердженні є частка істини. Сонячне світло стимулює продукування ендорфінів — гормонів радості, знімає стрес та викликає відчуття спокою завдяки серотоніну. А від скількох проблем можна позбутися, якщо довіритися сонцю! Це і рахіт, і псоріаз, і екзема, і навіть жовтяниця.

Але, як писав Парацельс: «Все є отрутою, і все є ліками. І тільки доза робить ліки отрутою та отруту ліками». Так і з сонцем. Якщо правильно розрахувати дозування, то сонце стане другом і вірним союзником, а ні — лютим ворогом. Готові разом з нами розрахувати формулу здоров’я для вашої шкіри та отримати «перепустку» до світу безпечного сонця? Ми проведемо вас найбезпечнішим шляхом у вашу Dolce vita, допоможемо розібратися із більшістю складних термінів та спростуємо найпоширеніші міфи. Збирайте валізи й вперед з нами на безпечне «побачення» з сонцем.

Міф 1. Безпечної засмаги не існує

Як все насправді. Статистика ВООЗ незаперечна і непохитна. Щороку у світі діагностують понад 2,5 мільйони випадків захворювань немеланоцитарним раком шкіри та понад 130 000 випадків злоякісної меланоми. Водночас понад 90% випадків захворювань раком шкіри припадає на людей зі світлою шкірою, які прагнуть засмагнути. А смертність від раку шкіри складає понад 2000 осіб на рік.
Лякає, чи не так?
Уточнення. Безконтрольний вплив на організм людини UV-випромінювання стає причиною гострих та хронічних наслідків для здоров’я. У «кращому» випадку це може призвести до виникнення сонячних опіків, у гіршому — до дегенеративних змін клітин шкіри, фіброзної тканини та кровоносних судин, а також до катаракти й навіть раку.

Ну, а якщо не згоряти, то засмага безпечна, запитаєте ви?
Не зовсім. Засмага — це спроба шкіри захиститися від пошкоджень UV-променями. Для захисту у шкірі знаходяться спеціальні клітини — меланоцити, що синтезують меланін. Під впливом UV-випромінювання меланоцити починають активно ділитися і при певних умовах можуть перетворитися в меланому (найагресивніший вид рак шкіри). Крім цього, вплив UV-випромінювання на шкіру активізує ферменти, що руйнують компоненти матриксу — колаген та гіалуронову кислоту, які забезпечують пружність шкіри. Водночас нові молекули міжклітинного матриксу після пошкодження їх UV-випромінюванням утворюються в недостатній кількості, що призводить до втрати пружності та провисання шкіри, появи зморшок та пігментних плям.

Тому повертаємось до Парацельса — все добре в міру. Засмагайте, але не до стану пересмаженого бекону.

Міф 2. SPF вашого санскріну — універсальний захист

Як все насправді. Для початку визначимося, за що «відповідає» кожен із 4-х типів променів сонячного спектра: UVA, UVB, UVC і HEV. І розпочнемо з останнього, найменш відомого.

HEV-промені — це високочастотне світло видимого спектра, яке ми добре знаємо як «синє світло». Одна з причин, чому воно викликає стурбованість в медичних колах полягає в тому, що HEV-світло випромінюється не тільки від сонця, але й від екранів більшості цифрових приладів. За результатами досліджень, опублікованих у Journal of Investigative Dermatology (США) у 2010 році, знайшла підтверджена гіпотеза, що «синє світло» сприяє появі коричневих плям на шкірі та гіперпігментації, такої як меланодермія. Воно також сприяє фотостарінню та руйнуванню колагену, що призводить до появи зморшок та втрати тургору шкіри. Ба більше, було виявлено, що вплив на шкіру «синього світла», яке ми отримуємо від сонця, викликає більше пігментації, почервонінь та набряків, ніж внаслідок впливу UVA-променів. Інше дослідження, опубліковане в Oxidative Medicine and Cellular Longevity (США) у 2015 році мало припущення, що вплив «синього світла» може стимулювати продукування вільних радикалів у шкірі, що може прискорити старіння шкіри. Внаслідок цього, більшість косметичних брендів стали використовувати у своїх продуктах фільтри, які захищають шкіру від HEV-променів, як додаткову функцію.

Найбезпечнішими для нашої шкіри вважаються UVC-промені, оскільки вони затримуються в атмосфері та не досягають шкіри. А ось на впливі UVA і UVB-променів зупинимося детальніше.

За засмагу та сонячний опік відповідають UVB-промені. Вони не проникають глибоко у шкіру та затримуються в епідермісі. Також вони «відповідають» за синтез вітаміну D. Водночас UVB-промені сприяють розвитку деяких видів раку шкіри та провокують фотостаріння. Щодо позитивних властивостей, цей тип променів не проникає через скло та хмари, вони найбільш активні у середині дня і в спекотну пору року.

Найнебезпечнішими, такими собі «тихими вбивцями» для нашого організму, є UVA-промені. Вони проникають у глибокі шари шкіри та здатні змінити структуру ДНК клітин. І, якщо для вас такі пошкодження зовні залишаться непомітними, то для організму такі мутації з часом можуть вилитися у різні форми раку та появу аутоімунних захворювань. Ще одна небезпека UVA-променів у тому, що інтенсивність випромінювання залишається стабільною незалежно від сезону, погоди чи часу доби (крім ночі). Експерти Американської академії дерматології довели, що навіть крізь щільний хмарний фронт проникає до 80% UVA-променів. Крім того, науково доведено, що деякі типи хмар здатні навіть збільшувати рівень UVA-випромінювання, діючи за принципом лінзи.
Тепер розумієте, чому засобами з SPF у складі потрібно користуватися навіть у хмарний день і незалежно від пори року! Тому все більше засобів догляду за обличчям, тілом, волоссям мають у своєму складі SPF.

SPF 6, 15, 30, 50, 75 — ці позначки найчастіше використовуються на етикетках сонцезахисних засобів. Відповідно, якщо хочете отримати найнадійніший захист — обирайте засіб з максимально високим фактором.
Насправді все не зовсім так.
Число SPF показує у скільки разів можна збільшити час опромінення до появи на шкірі почервоніння за умови, що на шкіру нанесений засіб з відповідним фільтром правильно і в достатній кількості. А, що з UVA-випромінюванням, запитаєте ви? Якщо засіб містить такі фільтри, що захищають і від UVA-випромінювання, то на етикетці буде помітка UVA в кружечку, якщо продукт виготовлений в ЄС, чи broad spectrum, якщо в США. Відносно фактору, то різниця в ефективності засобів з SPF 30 і SPF 50 не дуже значна. Однак, вченими із Королівського коледжу Лондону було доведено, що регулярне застосування санскріну SPF 50 забезпечує 40% очікуваного захисту, тому не забувайте постійно оновлювати засіб на шкірі.

І наостанок. Не варто «змішувати» засоби з різними факторами. Більшого фактору ви все одно не отримаєте, а ось залишитися без захисту можете легко, оскільки різні компоненти у складі можуть перейти в протидію один одному.

Міф 3. Всі санскріни небезпечні для організму

Як все насправді. Ще зовсім нещодавно вважалося, що для захисту від UV-випромінювання достатньо знаходитися в тіні, покривати голову капелюхом чи не виходити з приміщення у певні години. Однак, ми то з вами вже знаємо, що навіть такі методи не захищають від певного типу променів. Асоціація по боротьбі з раком шкіри досить категорично наголошує, що використовувати сонцезахисні креми кожен день незалежно від пори року мають всі: чоловіки, жінки й навіть діти від 6 місяців. Спойлер: санскріни не шкодять дитячій шкірі. Звичайно, шкіра малюків може бути чутливішою до певних типів фільтрів, тому краще використовувати спеціально розроблені для дітей формули.

Останнім часом все більше уваги викликає і склад сонцезахисних засобів. Як правило, це комбінація фізичних та хімічних фільтрів. Існують також засоби, які містять тільки один вид фільтрів, проте навряд вони можуть забезпечити захист від широкого спектра випромінювання.

Відносно фізичних, чи як їх ще називають мінеральних фільтрів, то частіше використовуються дві сполуки — оксид цинку та діоксид титану. Працюють вони як «дзеркала» на шкірі: відбивають UV-промені та частину UVA-променів. Деякий час у ЗМІ широко обговорювалася тема токсичності фізичних фільтрів на організм людини. Однак, дослідження, замовлені Міністерством охорони здоров’я Австралії й опубліковані на початку 2019 року на сайті організації, поставили крапку у цьому питанні. Відповідно до представлених даних сполуки були визнані безпечними навіть у нано-формі.

А ось з органічними фільтрами ситуація трохи інша. Завдяки своїй складній структурі, органічні фільтри здатні ефективно поглинати більшу частину UVA та UVB-випромінювання. Проте, частина органічних фільтрів були визнані небезпечними, як для людського організму, так і для навколишнього середовища. Так, у ЄС та США заборонені або мають обмеження у використанні фільтри Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Benzophenone-3 (Oxybenzone). Наприклад, Американська академія педіатрії наполегливо не рекомендує використовувати санскріни з Oxybenzone у складі для захисту дитячої шкіри. І ось чому. Науково доведено, що Oxybenzone поглинається шкірою інтенсивніше, що дозволяє знайти його сполуки у крові, сечі та навіть у грудному молоці. На Гаваях і островах архіпелагу Палау на законодавчому рівні заборонено використовувати санскріни з фільтрами Oxybenzone й Octinoxate з 2020 року. Це пов’язано з тим, що, потрапляючи у воду, санскріни забруднюють її, що призводить до загибелі екосистеми коралових рифів. Проте, це не означає, що потрібно повністю усунути органічні фільтри із санскрінів. У ЄС і США, як і в нашій компанії, застосовують великий перелік органічних фільтрів нового покоління, таких як Tinosorb М, Tinosorb S, Uvinul A Plus, які показали свою високу ефективність у відбиванні UV-випромінювання, але в той же час не наносять шкоди навколишньому середовищу.

Як бачите, сонце, як і всі чудові речі на цьому світі, може бути безпечним, якщо розумно з ним поводитися. І, перш ніж ми розповімо про те, як підібрати для себе правильний захист, ще один факт наостанок. Існує міф, що людям зі смаглявою шкірою необов’язково користуватися санскріном, оскільки їх рівень меланіну забезпечує їм природний захист. Дослідження, проведені серед американців із смаглявою шкірою (афроамериканці, американці азійського походження, корінні жителі тихоокеанських островів), показали, що показники виживання при раку шкіри у них найнижчі.

Сонце на раз, два, три

Отже, ми переходимо до головного. Як, коли і що саме застосовувати, якщо хочете бути впевненими у своїй безпеці.

Запам’ятайте, для того, щоб засіб вас захищав, він має бути нанесений рівномірним щільним шаром. Наприклад, якщо робите макіяж, то санскрін має наноситись першим шаром і за 5-10 хвилин до бази під макіяж. Збираєтесь на роботу чи прогулянку? Нанесіть санскрін за 15-20 хвилин до виходу. І не забувайте періодично оновлювати засіб, оскільки стерти та «розбавити» захист можуть як краплі поту, що виступили на шкірі, так і одяг свій чи попутників у транспорті. А вже після купання оновлювати санскрін потрібно обов’язково! Приблизна періодичність оновлення санскріну — 1 раз на 1,5-2 години. Мінімальна, якщо не знаходитесь на відкритій місцевості — двічі на день, перед кожним виходом на вулицю.

Ще одна особливість. Часто вважають, що засоби декоративної чи доглядової косметики з SPF у складі можуть стати альтернативою повноцінному санскріну. Це помилка. По-перше, вони не захищають шкіру по широкому спектру випромінювання. По-друге, концентрація фільтрів у них настільки мала, що не може забезпечити реальний захист. На жаль, навіть спеціалістам буде складно визначити, яка кількість фільтрів залишиться на шкірі після нанесення цих засобів.

Зрозуміло, що ідеальних засобів не існує, але підібрати санскріни з урахуванням особливостей саме вашої шкіри не так вже й складно. Головне при виборі звертати увагу на декілька параметрів: спосіб життя, місце і частоту перебування на відкритій місцевості, інтенсивність і тип UV-випромінювання, фототип і особливості вашої шкіри.

Наприклад, санскрін для дитячої шкіри має обов’язково забезпечувати захист по широкому спектру випромінювання з SPF від 30 і вище. Нехай вас не лякає, що такий крем не буде мати легкої текстури. Це означає, що у складі присутня вказана виробником кількість фільтрів, а ви можете бути впевнені, що шкіра вашої дитини буде надійно захищена. У дитячому сонцезахисному кремі для засмаги SPF 50+ від Sun Energy захист шкіри від UVA/UVB-променів забезпечує комбінація фізичних та органічних фільтрів нового покоління. Крем має щільну структуру, але завдяки розумно підібраній формулі швидко всотується, не залишаючи липкості на поверхні шкіри. Це дуже зручно, оскільки ні бруд, ні пісок на долонях і тілі малюка не будуть спричиняти зайвих турбот мамам і незручностей малюкам під час ігор та прогулянок. І, зверніть увагу, що крем можна застосовувати як для обличчя, так і для тіла. А ще тубу крему з цього року прикрашає позначка з зображенням блакитного кита «Захист океана», як підтвердження, що компоненти у складі формули крему не шкодять водній екосистемі. Такими позначками наша компанія відтепер буде маркувати продукцію з дружніми до природи формулами.

Непросте завдання правильно підібрати сонцезахисний крем для обличчя. Оскільки небезпека ввійти в «зону ризику» для шкіри обличчя набагато вища, ніж для тіла. Як ми писали раніше, UV-випромінювання згубно діє на клітини матриксу, який продукує колаген і гіалуронову кислоту, тому першим завданням після захисту шкіри від випромінювання має стати зволоження. Окрім гіалуронової кислоти до складу крему мають входити природні зволожувальні та загоювальні компоненти (пантенол, алантоїн), а також антиоксиданти. Для сухої та зневодненої шкіри, яка, як ніхто інший, потребує захисту, ідеально підійде крем для обличчя сонцезахисний з гіалуроновою кислотою SPF 30 від Sun Energy. Він містить у складі значну кількість зволожувальних компонентів, вітамін Е і сік алое. Створюючи захисний екран на шкірі, крем дозволяє утримувати вологу у шкірі, а також має довготривалий ефект.

Для попередження появі опіків, фотостаріння та пігментації кращим рішенням буде застосування крему для обличчя проти пігментних плям SPF 50 від Sun Energy. Активи крему проникають глибоко у шкіру, забезпечуючи їй захист по широкому спектру випромінювання, а гіалуронова кислота у складі запускає відновлювальні процеси і розгладжує шкіру. Крім цього, запатентований комплекс SymWhite® PLUS знижує дію меланіну у шкірі, а відбілюючі компоненти в синергії з бісабололом, що заспокоює шкіру, вирівнюють тон шкіри та її стан. Тому про пігментацію та фотостаріння можете забути!

До речі, бісаболол (активна заспокійлива речовина у складі ромашки лікарської), як і екстракт череди, також використовується у всіх засобах для тіла марки Sun Energy, наприклад, сонцезахисних емульсіях. Текстура емульсій доволі щільна через присутність великих доз комбінацій фільтрів, проте добре розподіляється по шкірі та швидко всотується. Засіб залишає на шкірі невидиму захисну повітропроникну плівку, яка забезпечує довготривалий захист та «стійкість» навіть при водних процедурах. Тому, якщо ви хочете отримати рівну та гарну засмагу без наслідків, саме сонцезахисні емульсії стануть перепусткою у вашу Dolce vita.
Возврат к списку