29.04.2020

«Золотий стандарт» гігієни4_800x300.jpg

У доказовій медицині неодноразово підтверджена ефективність використання спиртових антисептиків для обробки рук і поверхонь для профілактики вірусного та бактеріального зараження. Спирт є сучасним «золотим стандартом» у напрямку гігієни в професійному медичному середовищі. Спиртовмісні антисептики мають високу дезінфекційну активність відносно грам-позитивних і грам-негативних бактерій. Крім цього, спиртові антисептики виявляють високу активність щодо деяких видів штамів вірусів грипу, ГРВІ, ВІЛ, гепатитів А, В і С, збудників бактеріальної етіології (наприклад, туберкульозу), деяких видів патогенних грибів. Механізм дії спирту на вищеперелічені мікроорганізми, зокрема на віруси, полягає в тому, що він розчиняє ліпідно-білкову оболонку, яка необхідна вірусам для життя і відтворення, таким чином деактивуючи вірус. Дезінфікуючій дії спиртів піддаються також і безоболонкові віруси та гриби, проте для їх деактивації потрібна більш висока концентрація спирту у складі засобів (вона може досягати 95 відсотків) і збільшення тривалості обробки.

Для дезінфекції шкіри і поверхонь застосовують три види антисептиків:
- монокомпонентні препарати (у складі тільки один із видів спирту),
- комбінації спиртів,
- комбінації спиртів, посилені дією інших антисептичних компонентів, таких як четвертинні амонієві сполуки (алкілдіметілбензіламоніум хлорид або бензатоніум хлорид) або хлоргексидин біглюконат.
Ефективними вважають засоби, що мають концентрацію спирту не менше 60 відсотків. Найбільшу популярність у побуті спиртовмісні антисептики отримали під час та після епідемії свинячого грипу в 2009 році, коли показали свою ефективність у боротьбі та профілактиці поширення цього вірусу.

ВООЗ рекомендує застосовувати спиртові антисептики разом з гігієнічним миттям рук милом.
У яких випадках антисептик буде просто необхідний:
- Якщо ви чхнули або кашлянули, а помити руки з милом ніде. Антисептик не потребує змивання.
- Якщо на руках або поверхнях відсутні видимі забруднення. Наприклад, ви доторкнулися до ручки продуктового візка в супермаркеті або до кнопки банкомату.
- У дорозі, офісі, під час відвідування громадських місць тощо, особливо після контакту з грошима.

Як правильно застосовувати антисептик? Нанесіть антисептик на руки або поверхню перед використанням, наприклад, телефону, мишки або клавіатури. Не зайвим буде убезпечити себе і після того, як ви доторкнулися до ручки дверей або поручнів у громадському транспорті. При цьому слід завжди пам'ятати, що спирт швидко випаровується, тому наносити засіб на руки слід не шкодуючи. Антисептик повинен повністю покривати руки. Крім того, втирати антисептик у руки варто не менше 30 секунд (не пропускаючи зап'ястя і шкіру під нігтями). І не забувайте про зволоження шкіри рук. Спиртовмісні антисептики, особливо при частому застосуванні, пересушують шкіру, сприяючи появі мікротріщин. Саме тому до обов'язкової процедури очищення рук варто додати крем або лосьйон для рук, які допоможуть відновити природний ліпідний бар'єр шкіри.

Сьогодні ринок пропонує великий вибір антисептиків, від звичайних побутових до хірургічних.
Ми рекомендуємо Вам нову розробку фармацевтів нашої науково-дослідної лабораторії - спиртовмісний антисептик нової марки Septteril - Засіб для гігієни рук антисептичний. Основу формули засобу складає комбінація ізопропілового та етилового спиртів, посилена дією антисептика бензалконіум хлориду. За даними досліджень фахівців Центру з контролю і профілактики захворювань США ізопропіловий спирт знищує до 99 відсотків неспоротворних бактерій на шкірі людини за 30 секунд. Висока концентрація спирту – 70 відсотків, дозволяє антисептику повністю припинити життєдіяльність мікроорганізмів. Наявність в формулі засобу етанолу, знижує подразнюючу дію ізопропілового спирту на шкіру при частому вживанні, оскільки не відбувається висушування шкіри, зміни її кислотно-лужного балансу, зменшення кількості ліпідів на поверхні шкіри. Однак зазначте, що після випаровування, антисептична дія спиртів на мікроорганізми припиняється. Тому для продовження дії засобу, ми ввели в формулу антисептичній засіб, що має протигрибкову і противірусну дії - бензалконій хлорид. Доведено, що він пригнічує активність стафілококів, стрептококів, кишкової і синьогнійної паличок, клебсієли, анаеробних бактерій, грибів і цвілі. Крім того, засіб також діє на штами бактерій, стійких до антибіотиків. Бензалконію хлорид, як обов'язковий компонент, часто входить до складу засобів для первинної обробки ран, опіків, трофічних виразок, гнійно-запальних захворювань шкіри, а також для профілактики вторинного інфікування ран внутрішньо-госпітальними штамами мікроорганізмів. Як бачите, ми підібрали максимально ефективну комбінацію компонентів, які дозволять Вам залишатися впевненими у своїй безпеці тривалий час.

Бережіть себе, частіше мийте руки, обробляйте їх і речі, що вас оточують антисептиком, і будьте здорові!

Возврат к списку