18.05.2020

Залиште віруси за дверима


800х300.jpg


Черговий тиждень карантину добігає кінця. Позаду сплески емоційних та інформаційних хвиль, пов’язаних з коронавірусом. Багато людей уже не запитують, коли це все закінчиться. Просто вчаться жити в нових умовах, коли багаторазове миття рук стало нормою, а при контакті з будь-яким предметом рука автоматично тягнеться за антисептиком. І як би нам не хотілось самоізолюватись на період карантину, ми змушені час від часу контактувати з іншими людьми, ходити до магазину, їздити на роботу, виходити у термінових справах. Результати досліджень, проведені Національним інститутом здоров’я США, підтвердили, що новий коронавірус може залишатися активним як у повітрі (у частках пилу чи вологи), так і на поверхні різних матеріалів від декількох годин до кількох днів. Точна тривалість залежить від певних умов, наприклад, від типу поверхні, температури і вологості навколишнього середовища. ВООЗ рекомендує не тільки дотримуватись правил особистої гігієни під час епідемій, але і проводити постійну дезінфекцію поверхонь вашого помешкання з метою попередження зараження коронавірусом та іншими вірусними респіраторними захворюваннями. Тому актуальними стають питання – як правильно прибрати у квартирі та які засоби використовувати? Чи потрібні спеціальні дезінфектанти чи достатньо звичайних засобів? Спробуємо розібратися разом.

У прибиранні, як і у всьому, головне знати міру. Прибираємо ретельно, але без фанатизму. Наприклад, якщо ви достатньо рідко виходите з дому, то варто розмістити біля вхідних дверей додатковий килимок, просякнутий дезінфікуючим розчином. Якщо вам доводиться часто виходити з дому, як наприклад, на роботу, прогулянку з дітьми чи обов’язковий моціон з собакою, то варто дотримуватись декількох простих правил:

- Вологе прибирання проводимо раз на два дні. Якщо в домі тварини, то після приходу з вулиці миємо їм лапи мильним розчином, а потім протираємо підлогу водою з рідким мийним засобом у наступній послідовності: кімната – коридор – кухня – ванна – туалет.
- Визначаємо окреме місце для речей «з вулиці». Також організовуємо місце для спеціального контейнеру з кришкою, в якому будуть утилізуватися використані маски, рукавички, серветки тощо.
- Використовуємо, якщо це можливо, одноразові серветки і ганчірки для прибирання. Якщо немає такої можливості, після застосування промийте серветку в мильній воді, а потім замочіть у розчині дезінфектанту.
- Після кожного приходу оброблюйте дверні ручки і вимикачі антисептиком. У кінці кожного дня також протирайте антисептиком чи розчином із дезінфікуючим засобом: змішувачі, поверхні столів, робочі поверхні, вимикачі, дверні ручки, спинки стільців тощо.
- Бажано мити посуд у посудомийній машині. Якщо її немає, то після миття посуду звичайним засобом, сполосніть його окропом.
- Частіше змінюйте постільну білизну. Рекомендуємо змінювати текстиль не рідше 1 разу на тиждень. При цьому періть речі при температурі 60оС.
- Частіше провітрюйте та зволожуйте повітря в кімнатах. Свіже повітря суттєво знижує концентрацію пилу і вірусів у помешканні, а волога зв’язує віруси та опускає їх донизу.


Бажання максимально захистити себе та свою родину від зараження цілком зрозуміле. Проте, чи варто використовувати спеціальні дезінфікуючі засоби для прибирання, якщо з вами не мешкають люди з ймовірним чи підтвердженим вірусним захворюванням? Однозначно – ні. Варто провести ревізію своїх мийних засобів і уважно вивчити їх склад. Підтверджену ефективність проти вірусів та бактерій показали засоби на основі спирту, четвертинних амонієвих сполук, а також хлору.

Американська агенція з захисту навколишнього середовища (ЕРА) опубліковала перелік компонентів, що показали активність до SARS-CoV-2 вірусу, який викликає COVID-19. Серед них – гіпохлорид натрію, що показує високу антибактеріальну та противірусну активність навіть у малих концентраціях. Документальне підтвердження має ефективність дії дезінфікуючих засобів на основі гіпохлориду натрію на спори бактерій правця, ботулізму, сибірської виразки; мікобактерій туберкульозу; бактерій, що спричиняють пневмонії, бактеріємії, холеру, чуму; на віруси різних груп (поліомієліту, ентеровіруси, норовіруси, ротавіруси, віруси гепатитів, ВІЛ, грипу, ГРВІ, Ебола, Марбург тощо). Зазначимо, що згідно до рекомендацій Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) служби суспільної охорони здоров'я ВООЗ щодо профілактики поширення вірусних захворювань , концентрація гіпохлориду натрію в складі засобів для протидії вірусам, в тому числі і SARS-CoV-2, повинна складати не менше 0,5 відсотка. Тому ми пропонуємо для прибирання та дезінфекції житлових приміщень два засоби, до складу яких входить гіпохлорид натрію в значно вищих концентраціях. Так, концентрація гіпохлориду натрію у Засобі миттєвої дії від плісняви ТМ «Чистюня» складає понад 3 відсотки, а в Засобі санітарно-гігієнічному «Сантрі» ТМ «Чистюня» понад 2 відсотки. Їх можна застосовувати для прибирання і дезінфекції туалетів, ванних кімнат, інвентарю, контейнерів , тощо, згідно до усіх запобіжних заходів, що зазначені на пакуванні продуктів.


Для ретельного та дбайливого прибирання дерев’яних поверхонь, плитки, килимів рекомендуємо застосовувати засоби, у складі яких суміш етоксильованих спиртів і катіонних ПАР, які добре зарекомендували себе у боротьбі з грам-позитивними та грам-негативними бактеріями. Наприклад, додецил діпропілентріамін, як антибактеріальний компонент, застосовується у складі засобів для мікробіологічного контролю в медичних закладах. Для твердих непористих поверхонь рекомендуємо використовувати Універсальний очисник Лаванда чи Універсальний очисник Апельсин від ТМ «BIO formula». Склад формул посилений м’якими біорозкладними ПАР, а також компонентами, що попереджують появу розводів.


Для дбайливого очищення дерев’яних поверхонь, таких як паркет, ламінат, двері, плінтуси, меблі, рекомендуємо – Засіб для миття дерев’яних поверхонь від ТМ «BIO formula». Основу формули складає комбінація антибактеріальних компонентів і полімерів. Для пористих поверхонь, таких як тканинна оббивка та килими, варто використовувати засоби, що забезпечують глибоке очищення, антибактеріальний ефект і швидке висихання. На сьогодні немає підтвердженої інформації відносно тривалості активності вірусів на пористих поверхнях, тому при виборі засобів варто враховувати наявність антибактеріальних компонентів у складі. Так, до складу Шампуню для ручного чищення килимів від ТМ «BIO formula» входить додецил діпропілентріамін, який у комбінації з м’якими ПАР, забезпечує ретельне чищення волокон від забруднень.


Впевнені, що з нашими рекомендаціями ви зможете сміливо повертатися до повсякденних справ. А віруси? Залиште їх за дверима вашого дому та життя!


Возврат к списку